+91 (079) 40031333 info@westlineshipping.in

Recruited Trainees

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 Ikshit Solkar Trainee Marine Engineer AL MARWA

GRT 652

2 Ravinder Singh Trainee Marine Engineer Sara 1

GRT 3097

3 Rohit Kumar Trainee Marine Engineer VICtory

GRT 18260

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 Mohd Javed Trainee Navigating Officer GULF GENESIS

GRT 1838

2 Saurabh Panwar Trainee Navigating Officer DONG PHU

GRT 8216

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 Ruben Sathe GP Rating SHAHAB 14

GRT 2063

2 Swapnil Ingade GP Rating Farwod 12

GRT 1596

3 Umesh Pardeshi GP Rating SHAHAB 14

GRT 2063

4 R. MALSAWMTLUANGA Trainee Deck Cadet DAI DUONG SEA

GRT 2551

5 PASALA JAMES WESLEY Trainee Deck Cadet Minh Cong 68

GRT 2988

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 SRI DATHA SRINIVAS DHARMAVARAPU MT MAJESTIC 1 M V Kanchan

GRT 2800

2 D. LOVA RAJU Trainee Electro Technical Officer Delta 1

GRT 2867

3 G. MANI KANTA Trainee Electro Technical Officer Delta 1

GRT 2867

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 ABHISHEK GUPTA Trainee Elecrto Technical Officer Kong

GRT 1176

2 VIKRAM ALOK Trainee Elecrto Technical Officer Mv Chief Ahmed

GRT 2123

3 RAJATH V Trainee Elecrto Technical Officer SEPEHR ARTIN

GRT 2899

4 ROHAN N B Trainee Elecrto Technical Officer Truong loc 16

GRT 2999

5 SAUGATA BANDYOPADHYAY Trainee Elecrto Technical Officer Mt Sidral al-Khaeej

GRT 2204

6 DHANUSH P S Trainee Elecrto Technical Officer MV Tanh Binh 36

GRT 14734

7 SANJAY BORMOHELA Trainee Elecrto Technical Officer SARA 1

GRT 3097

8 ABHILASH K. Trainee Elecrto Technical Officer M V Sea Castle

GRT 4967

9 AMITH VIKRAM U. Trainee Elecrto Technical Officer M V Sea Timber

GRT 7295

10 PRAMOD KUMAR G. S. Trainee Elecrto Technical Officer Truong loc 16

GRT 2999

11 MANJUNATH R. Trainee Elecrto Technical Officer M T. TAURUS

GRT 2924

12 SUVAJIT PAUL Trainee Elecrto Technical Officer Mt Sidral al-Khaeej

GRT 2204

13 SAGAR DESAI Trainee Elecrto Technical Officer WasaBorg

GRT 4150

14 ADARSH L. Trainee Elecrto Technical Officer Ocean Pride

GRT 1998

15 BOLAMONI MAHESH Trainee Elecrto Technical Officer OM V BUSRAH V

GRT 2409

16 NARINA NAGA SUDHEER Trainee Elecrto Technical Officer MORID

GRT 1209

17 SREEKANTH PANUGANTI Trainee Elecrto Technical Officer MV Tanh Binh 135

GRT 16953

18 NAGARAJA Trainee Elecrto Technical Officer MIRAJ

GRT 5581

19 MD EJAZ AHMAD Trainee Elecrto Technical Officer Mt Denas

GRT 2467

20 MILAN DEWARA Trainee Elecrto Technical Officer Tabark

GRT 1861

21 ZEESHAN SHAKEEL Trainee Elecrto Technical Officer AN Thinh Phu 08

GRT 4462

22 ROHIT RAY Trainee Elecrto Technical Officer M/V RONIKA

GRT 2288

23 GAUTAM KUMAR SINGH Trainee Elecrto Technical Officer MV Infinity

GRT 20904

24 KONCHA NAGARJUNA REDDY Trainee Elecrto Technical Officer MV Tanh Binh 99

GRT 7823

25 BANAVATH BALAJI NAIK Trainee Elecrto Technical Officer AN Thinh Phu 08

GRT 4462

26 S. MANIKANTA RANGAIAH Trainee Elecrto Technical Officer LCT KHARAZM

GRT 497

27 ZULFIKHAR ABDULLA Trainee Elecrto Technical Officer MIRAJ

GRT 5581

28 DEVANSHU SUMAN Trainee Elecrto Technical Officer M T. TAURUS

GRT 2924

29 ADARSH K. A. Trainee Elecrto Technical Officer Infinity

GRT 20904

30 BARANEE S. Trainee Elecrto Technical Officer M T. TAURUS

GRT 2924

31 MANIGANDAN M Trainee Elecrto Technical Officer Kong

GRT 1176

32 NAGARAJU TADIVAKA Trainee Elecrto Technical Officer LCT KHARAZM

GRT 497

33 SABBINENI VENKATESH Trainee Elecrto Technical Officer MORID

GRT 1209

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 JITENDRA SINGH Trainee Elecrto Technical Officer Kong

GRT 1176

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 M. VINOD KUMAR Trainee Elecrto Technical Officer Sichem Eagle

GRT 17822

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 KISHAN B. N. Graduate Mechanical Engineering LADY MARIA

GRT 3113

2 SAINATH M. S Graduate Mechanical Engineering MT Hellas

GRT 2804

Sr.No Student Name Rank Ship Name Gross Tonnace
1 MANIKANDAN C. Graduate Mechanical Engineering DAI TAY DUONG 36

GRT 2989

2 RAUSHAN KUMAR Graduate Mechanical Engineering ABALONE

GRT 2978

3 PEDASINGV SAI VASU Graduate Mechanical Engineering Amwaj Karoon No 1

GRT 2616

4 SURESH R. Graduate Mechanical Engineering awaited on-board

GRT 2616

5 BASANT ORAON Graduate Mechanical Engineering THANH HAI 18

GRT 2359

6 BANDEEP BARUA Graduate Mechanical Engineering awaited on-board

GRT 2359

7 KARTHIK K. M. Graduate Mechanical Engineering MV Royal 18

GRT 2999

8 PEEYUSH KUMAR PATHAK Graduate Mechanical Engineering awaited on-board

GRT 2999

9 TARUN SHARMA Graduate Mechanical Engineering UT GLORY

GRT 1651

10 ANAND KORI Graduate Mechanical Engineering SILVER DRAGON

GRT 2399

11 SUBRAMANYA D. S. Graduate Mechanical Engineering TRUONG MINH Glory

GRT 4381

12 KARTHIK K. J. Graduate Mechanical Engineering ITIDAL

GRT 2693

13 NAGESH C V Graduate Mechanical Engineering Basel S3

GRT 2749

14 MRIDUL V. P. Graduate Mechanical Engineering TRUONG MINH Glory